Size bir telefon kadar yakınız
0216 251 04 19
Dil Seçin
trende

Sultanbeyli Evden Eve Nakliyat

31.07.2021
55 görüntülenme
Sultanbeyli Evden Eve Nakliyat

Sultanbeyli’nin tarihi çok eski dönemlere kadar uzanmaktadır. Roma ve Bizans İmparatorluğu döneminde, Üsküdar’dan Gebze’ye kadar olan bölge tekfurluk yani mülki idare merkezi olmuştur. Bugün Sultanbeyli ilçesinin sınırları içerisinde bulunan tarihi Aydos kenti ve kalesiyle, Sultanbeyliği Ovası civarındaki yerleşim yerlerinin de dâhil olduğu coğrafi bölge, antik çağ ve sonrasında, kavimler yolu üzerinde önemli bir ara istasyon durumundaydı. Stratejik konumu nedeniyle, Orta Çağ’da ve sonrasında uzun bir süre bu merkez olma niteliğini koruyacaktı. Asya-Anadolu tarafıyla, İstanbul-Avrupa arasındaki ana ulaşım yolu (bugünkü Fatih Bulvarı yani tarihi Bağdat Caddesi) bu bölgeden geçtiğinden, bütün askeri ve sivil ulaşım açısından büyük önem taşımaktaydı.

İstanbul ile Anadolu’nun bağlantı yolu üzerinde olması sebebiyle fetihten önce İstanbul’a sefer düzenleyen Türk orduları tarafından öncelikle fethedilmesi gereken bir anahtar konumundaydı. Diğer taraftan Anadolu yönünden savaşa hazırlanan Bizans ordusu bölgede toplanıp konaklıyordu. Bu özelliği fetihten sonra Osmanlı ordusu tarafından kullanılmaya devam etmiştir.

Sultanbeyli 1328 (H.728) yılında Orhan Gazi’nin emriyle, Akça Koca, Konur Alp ve Abdurrahman Gazi komutasındaki Osmanlı ordusu tarafından fethedilmiştir.

Bu fetih, tekfur kızının kaleyi teslim etmesi nedeniyle kolaylıkla gerçekleşmiş ve bu hadise erken dönem Osmanlı fütuhatı içerisinde müstesna bir yer teşkil etmiştir. Kale tekfurunun kızı, kale kuşatıldığı günlerde, rüyasında önce İslam peygamberini görme lütfuna erişir. Sonra rüyasında kendisini düştüğü kuyudan kurtaran insanın, Osmanlı akıncılarının başındaki kişi olduğunu fark edince gerçeği kavrar ve onlara bir mektup yazarak kalenin çatışmasız teslimine yardımcı olur. Fetihten sonra da rüyada görmüş olduğu Osmanlı akıncı beyi Gazi Rahman (Abdurrahman Gazi) ile evlenerek Osmanlıların genişleme alanındaki diğer etnik unsurlarla sıhriyet hısımlığı kurmakta gösterdikleri hoşgörülü yaklaşımın bir numunesini göstermiş olacaktır. Bu evlilik gerek Türklerin gerekse Rumların hafızalarında uzun zaman silinmeyen izler bırakmıştır. Bu hadisenin hatıra ve izlerini taşıyan Aydos Kalesi’nin kalıntıları hala mevcuttur. Aydos Kalesi, İzmit (Nikomedia) şehrinden (ve kalesinden) batıya doğru gidildiğinde, bu aradaki bölge içerisinde en mühim kaleydi. Kervanların yol güvenliği de dâhil olmak üzere, sonraki dönemlerde iç kale haline gelen Aydos Kalesi’nin, İstanbul’un fethiyle birlikte, bu stratejik önemi azalacaktı.

Abdurrahman Gazi’nin kabri bugün komşumuz Sancaktepe ilçesi sınırları içerisindedir. Ayrıca Söğüt’te Ertuğrul Gazi türbesinin yanında temsili kabri bulunmaktadır.

Sultanbeyli’deki arazilerin büyük kısmına padişahın kız kardeşi Cemile Sultan malik iken 22 Şubat 1893 tarihinde bu araziler Osmanlı Devletinin Bahriye Nazırı (Denizcilik Bakanı) Hasan Hüsnü Paşa’ya satılmıştır.

Hasan Hüsnü Paşa vefat edince oğlu Hilmi Bey tarafından malik olduğu bu araziler 10 Haziran 1911 tarihli Bakanlar Kurulunun onayı ile Frans Flipson isimli Belçika uyruklu bir şahsa satılmıştır. Milli Mücadele’den sonra ülkemizdeki birçok Batılı işadamı gibi Frans Flipson da İstanbul’dan ayrılmış ve sahip olduğu arazileri satmak istemiştir. Ancak bu arazilerin tapuları ve orman sınırları konusunda çıkan problemler nedeniyle arazilerin satış işlemini gerçekleştirememiştir.

O dönemde arazilerin sahibi olan Frans Flipson, Musevileri buraya iskân ettirmek bir yana, bu göçmenlerin bir an önce buradan ayrılmaları için hükümete müracaat etmiştir. Nihayet I. Dünya Savaşı sırasında bu Musevi göçmenler kendi istekleri üzerine Batı Avrupa ve Amerika’ya göç etmişlerdir.

Flipson’un ölümünden sonra varisleri tarafından Sultanbeyli arazileri bugünkü hissedarlara satılmıştır. Ayrıca 1945 yılında Bulgaristan’dan gelen göçmenlerin bir kısmı hükümetçe 7500 dönümlük arazi istimlâk edilerek Sultanbeyli’ye yerleştirilmiştir.

1957 yılında Sultanbeyli köyünün kurulmasına karar verilmiştir. Köyün kurulmasından sonra köy merkezinde rıza-i taksimle düzenli yerleşim merkezi oluşturuldu. Eski Ankara-İstanbul yolu köyün içinden geçmekte idi. Köyün kurulmasından sonra bazı hissedarlar hisselerini satmaya başladılar. Orman idaresinin Sultanbeyli’ye tahdit koyması ve idare ile hissedarlar arasındaki davanın devam etmesi sebebiyle bu satışların tapu devri yapılamamıştır. Satışlar önceleri gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi ile daha sonra Köy İhtiyar Heyetinin tasdik ettiği senetlerle ve en son dönemde de el senetleri ile devam etti.

TEM Otoyolu’nun köyün içinden geçmesi köyü cazip hale getirdi. 1985-1987 yılları arasında hızlı yapılaşma faaliyetinin neticesinde Sultanbeyli bugünkü haline ulaşmış oldu. 31 Aralık 1987 tarihinde Sultanbeyli köyünde belediye kurulması kararı alındı. Ancak ilk belediye seçimleri 26 Aralık 1989 yılında yapıldı. 1992 yılında da Sultanbeyli ilçe oldu.

1957 yılında köy, 1989 yılında belde, 3 Haziran 1992 tarihinde 3806 sayılı kanunla ilçe olmuştur. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alır. Yüz ölçümü 29,1 km²dir. İstanbul’un en yüksek dağı olan 537 rakımlı Aydos Dağı ile Teferrüç Dağı arasındaki alanı doldurmakta olup Tem Karayolu ilçenin ortasından geçmektedir.

İlçemiz kuzeyde, güneyde ve batıda Kartal ilçesine bağlı Paşaköy, Sancaktepe ilçesine bağlı Samandıra ile doğuda Pendik ilçesine bağlı Kurtköy ile çevrilidir. Denizden yüksekliği 130 metredir.

Sultanbeyli Evden Eve Nakliyat

Sultanbeyli Evden Eve Nakliyat; Sultanbeyli merkez olmak üzere tüm ilçelerde; evden eve nakliyat, ofis taşımacılığı, fuar taşımacılığı, asansörlü nakliyat, şehirler arası nakliyat, eşya depolama, villa taşımacılığı, piyano taşımacılığı, parça eşya taşımacılığı hizmeti olmak üzere sizlere geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Sultanbeyli Evden Eve Nakliyat, bireylerin son derece stres altında bulunduğu bir süreçtir. Firmamız bu stresli süreçleri profesyonel ekibi ve geniş araç filosu ile sizlere sigortalı eşya taşımacılığı kapsamında gerçekleştirmektedir. Sultanbeyli Evden Eve Nakliyat talebiniz üzerine firmamız bünyesinde yer alan ekspertiz uzmanlarımız ücretsiz keşif hizmeti sunmaktadır. Ekspertiz işlemlerinden sonra taşınma sözleşmesi oluşturularak eşyalarınız sigortalı eşya taşımacılığı kapsamında sigortalanmaktadır. Profesyonel ekibimiz özel taşıma ekipmanları ile eşyalarınızı paketleyip taşınma sürecini hızlandırarak sizlere keyifli bir taşıma süreci sağlamaktadır.

Sultanbeyli evden eve nakliyat; ofis taşımacılığı, fuar taşımacılığı, banka taşımacılığı, şehirler arası nakliyat, evden eve nakliyat, asansörlü nakliyat, villa taşımacılığı, parça eşya taşımacılığı, piyano taşımacılığı hizmetlerini sigortalı eşya taşımacılığı kapsamında gerçekleştirmektedir.

Sultanbeyli, cemil evden eve nakliyat konusunda yardım alacağınız kaliteli ve güvenilir firmaların başından gelir. Cemil  nakliyat firması, taşınma esnasında eşyalarınızı garanti altına alır. Bizler, Sultanbeyli nakliyat firmaları arasında, bu anlamda sizlere garantili taşımacılığı sunan lider kuruluşlardan biri olarak hizmet vermekteyiz. Alanında deneyimli kadrosu ile tecrübemizi birleştirerek, sizlerin 7/24 yanınızda olmayı hedefliyoruz.

Nakliye işleri, taşıma şirketleri tarafından dikkat edilerek yapılması gereken bir iştir. Bize emanet edilen eşyaların, güvenli bir şekilde istenen adrese götürülmesi, büyük sorumlulukları da beraberinde getirir.

Cemil evden eve nakliyat Bu konuda kaliteli eleman kadrosu ile, güvenilir hizmet veren firmaları bünyesinde barındırır.

Asansörlü nakliye arabaları ile eşyalarınız, darbelere maruz kalmadan olabilecek en üst derecede korumalı bir şekilde taşınır.

Ev taşımacılığında, garantili bir şekilde hizmet almak isteyen müşterilerimiz Sultanbeyli Evden Eve Nakliyat kapsamında geniş imkanlar sunan bir yer olması dolayısıyla, aranan bir ilçedir. Taşınmak isteyenler için gönül rahatlığı ile eşyaları, en ince ayrıntılarına kadar sarılarak, güvenli bir şekilde adreslerinden alınıp istedikleri adrese ulaştırılır.

Cemil evden eve nakliyat olarak sigorta güvencesini de sizlere sunan firmamız, olabilecek aksilikler karşısında, müşterilerinin zararlarının karşılanmasını da teminat eder.

İstanbul, metropol yapısı sebebiyle, her zaman göç alan bir ildir. Bazen de şehrin kalabalık yapısından bunalanlar, çareyi farklı şehirlere göç etmekte bulurlar.

Bu sebeple nakliye işleri her zaman için talep gören bir sektördür. Gerek şehir içi gerekse şehirler arası nakliyatta Evlerinizi taşırken, gereken hassasiyeti büyük bir özveriyle sizlere sunan firmamız, profesyonel ekibiyle çalışma prensibine göre hareket eder.

İşlerini, büyük bir titizlikle yapan firmamız yoğun olarak bulunduğu yer olan Sultanbeyli, Evden Eve Nakliyat konusunda aranan bir ilçedir. Her türlü taşıma işlerinizde, uygun ve kaliteli hizmet anlayışıyla çalışır

Firmamızın nakliye işleri sadece ev taşımacılığı ile sınırlı değildir. İşyeri ve ofislerinizin de tıpkı evleriniz gibi büyük bir titizlikle taşınır.

Değerli eşyalarınız, firmamızın garantisi altında en ufak bir zarara uğramadan yeni ofislerinize taşınır.

Profesyonel kadro ile yapılması uygun olan bu tarz işlenirinizde, tercihinizi Sultanbeyli ofis taşımacılığı firmasından yana kullanarak gönül rahatlığı ile taşınabilirsiniz.

Ofis taşımalarında, öncesinde gelecek keşif ekiplerine sahip olan ilçeler arasında yer alan Cemil Sultanbeyli Evden Eve Nakliyat firması, bu yönüyle işlerin yapım süreçlerini sizlerle paylaşır.

Ofisleriniz için tercih edeceğiniz, taşıma firmamızda bu hususlara dikkat ederek kaliteli hizmet alma şansına sahip olursunuz.

Taşımacılık yapan firmamızın işleri arasında yer alan eşya depolama hizmeti sayesinde, evlerinizde ve ofislerinizde atıl durumda olan fazla eşyalarınızı, güvenli bir şekilde tutabilirsiniz.

Cemil Sultanbeyli Nakliyat, bu alanda da yaptığı işler ile güvenilirliğini kanıtlamış bir firmadır. Sektörün öncü kuruluşu olan firmamız tarafından verilen hizmetten faydalanmak için bize telefonla ulaşabilirsiniz.

 Sultanbeyli Evden Eve Nakliyat Kimdir?

Sultanbeyli eşya depolama hizmetlerinden faydalanacak olan müşterilerimiz, saklama alanı olarak ne kadar bir yere ihtiyaçları olduğunu yetkililere belirterek, eşyalarını güvenle teslim edebilirler.

Eşyalarınız, depolarımızda uygun şekilde koruma altına alınır. Garantili olarak yapılan bu hizmet ile de, evlerinizde rahat yaşam alanlarına sahip olursunuz.

Sultanbeyli evden eve nakliyat, İstanbul genelinde evden eve nakliyat sektöründe hizmet vermektedir. 30 yıllık iş tecrübemiz ve profesyonel ekibimiz ile taşınma işlemlerinizi üstlenerek kurumsal bir hizmet sunuyoruz.

Sultanbeyli evden eve nakliyat, 1985 yılından beri İstanbul Anadolu ve Avrupa yakası başta olmak üzere Türkiye geneli evden eve nakliyatSultanbeyli şehirler arası nakliyatSultanbeyli ofis taşımacılığıSultanbeyli villa taşımacılığıSultanbeyli asansörlü nakliyat, fuar taşımacılığı, banka taşımacılığı, Sultanbeyli eşya depolama hizmeti sunuyoruz.

Sultanbeyli evden eve nakliyat, bölgedeki en iyi evden eve nakliyat hizmeti sunan firmalar arasında yer almaktadır. Birçok kurumsal firmanın taşınma işlemini üstlenerek referanslarını gün geçtikçe büyütmektedir.

Sultanbeyli evden eve nakliyat, bünyesindeki profesyonel elemanları ile ücretsiz ekspertiz hizmeti sunarak sizlere taşınma planı oluşturur. Mobilyalarınız mobilya ustalarımız tarafından monte- demonte edilir. Sultanbeyli evden eve nakliyat, iş sözleşmesi kapsamında eşyalarınızı nakliyat sigortası kapsamında güvence altına alır.

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için hemen iletişime geçin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Hemen Ara