Size bir telefon kadar yakınız
0216 251 04 19
Dil Seçin
trende

Evden Eve Nakliyatta Dikkat Edilmesi Gerekenler

14.06.2021
88 görüntülenme
Evden Eve Nakliyatta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evden eve taşınırken dikkat etmeniz gereken bazı adımlar vardır. Bu adımlar sırasıyla taşınmanın planlanması, eşya listesi hazırlamak, firma seçmek, sözleşme imzalama, nakliye sigortası yaptırmak ve son olarak eşyaların paketlenmesidir. Bu adımların dikkatli bir şekilde yapılması taşınma maliyetlerini ve stresini azaltacaktır.

Evden eve nakliyat son derece stresli bir iştir.


Taşınma Planı: Taşınmaya hazırlanmanın ilk adımı planlamayla başlar. Taşınmaya en az 2 hafta önceden hazırlık yapılmalı ve evden eve nakliyat bitene kadar tüm aşamalar belirlenmelidir. Taşınma planı sizi olası gecikmeler ve ertelemelerden doğacak aksilik ve maliyetlerden kurtaracaktır.

Eşya Listesi Hazırlama: Taşınmadan önce hangi eşyalarınızı yeni evinize götüreceğinizi kararlaştırın. Kolilere konulacak eşyalar dışında diğer tüm eşyalarınız içi eşya listeleri oluşturun. Hazırlayacağınız kolileri numaralandırın ve eşya listesine ekleyin. Taşınma bittikten sonra eşyalarınızı kolayca gözden geçirip eksik olup olmadığını tespit edebilirsiniz. Hazırladığınız eşya listesini firma ile yaptığınız sözleşmeye ekleyerek olası eksik eşyalarınızı nakliye firmasından istemeniz ve ispatlamanız kolaylaşacaktır.  


Evden Eve Nakliyat Firması Seçmek: Evden eve nakliyatın en önemli aşaması nakliye firmasına karar verme aşamasıdır. Firmalara karar verirken tek referansınız evden eve nakliyat fiyatı olmasın. Seçeceğiniz firmaya karar verirken arama motorlarında ilk sıralarda bulunan birçok evden eve nakliyat firmasının sadece komisyonculuk yaptıklarını ve sizinle anlaştıktan sonra en iyi fiyatı veren firmayı taşınma günü kapınıza göndereceğini unutmayın. Evden eve nakliyat firması seçerken şunlara dikkat edin.

1.Firmanın internet sitesinde araç resimlerinin olmasına özen gösterin ve araç üzerindeki yazıların gerçek olduğundan emin olun.

2.Firma iletişim sayfasında firma ile ilgili yeterli bilgi olmasına özen gösterin.

3. Firmanın sizin bulunduğunuz şehrin firması olmasına özen gösterin.

4. Firma yetki belgelerini inceleyin ve yetki belgesinde yazılı ünvanı Türkiye Sicil Gazetesinde araştırın.

5. Firmadan daha önce hizmet alan insanların yorumlarını göz önünde bulundurun.

6. Sosyal platformlardaki şikayet ve teşekkür mesajlarını kontrol edin.


Evden Eve Nakliyat Sözleşmesi: Karar verdiğiniz evden eve nakliyat firması ile mutlaka sözleşme yapın ve sözleşmede hoşunuza gitmeyen maddeleri değiştirin. Tüm eşyalarınız emanet ettiğinizi unutmayın ve sözleşmeyi es geçemeyin.


Evden Eve Nakliyat Sigortası: Evden eve nakliyat firmalarının sigortalı nakliyat dedikleri sigorta Tam Ziyan sigortasıdır. Bu sigortasının kapsamı kaza sonucu tüm eşyalarınızın araç ile beraber ziyanını kapsar. Kırık ve çizikler sigorta kapsamında değildir. 


Eşyaların Paketlenmesi: Eşyaların paketlenmesinde göz önünde bulundurmanız gereken en önemli nokta paketlemesini sizin yaptığınız eşyaların paketleme hatası sonucu hasar alması halinde firma sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu nedenle ufak tefek eşyaları kendiniz paketleyebilir ancak beyaz eşya ve mobilyaların paketlemesini firmanın yapmasını isteyin. Eşyaların paketlenmesi ile ilgili daha fazla bilgi burada.

Paketlemenin önemli adımlarından biri de paketlenen eşyaların ve kolilerin etiketlenmesidir. Uyarı etiketleri taşımayı gerçekleştiren ekibe o eşya ya nasıl davranmaları gerektiği ile ilgili çok önemli bilgiler verir. Eşyanın taşınma ve araca istiflenmesinde uyarı etiketleri çok önemli bir rol oynar ihmal etmeyin.

Örneğin; kırılabilir eşya bandrolü yapıştırmak taşıma işlemini gerçekleştiren arkadaşların dikkatini çekecektir.

Evden eve nakliyat işlemleriniz için bizden teklif almadan taşınmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Hemen Ara